Prodejna:

Ardor-dřevěné podlahy s.r.o.

Řepčínská 12
779 00 Olomouc
Tel.:  603 504 523

Provozní doba
Po: 7:15  - 17:00
Út-Čt:  7:15  - 15:30
Pá: 7:15  - 14:00


Email:
ardor@ardor.cz

 

 

 

 

    

 

 

            

Možnost platby kartou.

Sídlo:

ARDOR-dřevěné podlahy s.r.o.
Řepčínská 12
779 00 Olomouc

IČ 04598521
DIČ CZ04598521

Výpis z OR

Jakou brusku vybrat

Na celém světě se k broušení podlah používají různé typy brusek.

Pokud se rozhodnete renovovat klasické parkety budete potřebovat sadu tří brusek:

sada brusek3

sipkaCeník půjčovného brusek na podlahy.

První bruska - PÁSOVÁ ( VÁLCOVÁ ) : Tou odstraníte staré nátěry, zašlost, hluboké škrábance a nerovnosti (pokud se Vám zdá podlaha napohled rovná, její nerovnost zjistíte až při broušení, i nové parkety se po pokládce brousí nejprve PÁSOVOU  bruskou).

Druhá bruska - OKRAJOVÁ: Touto bruskou dobrousíte místa po celém obvodu, kde se pásová bruska nedostane a hlavně u dveří a pod radiátory. Obvodové lišty se musí před broušením odstranit.

Třetí bruska - TŘÍKOTOUČOVÁ (JEDNOKOTOUČOVÁ): Toto je finální dokončovací bruska před provedením povrchové úpravy, sjednotí Vám plochu a odstraní stopy po pásové a okrajové druhé brusce (na první pohled nejdou tak zřetelně vidět, ale po provedení povrchové úpravy se velmi viditelně objeví), určitě nepoužívejte jen ¨pásovou brusku, pokud chcete povrch upravovat lakováním či voskováním nebo olejováním, byli byste zklamáni výsledkem své práce.

DOPORUČENÍ: Jednokotoučová bruska nemá odsávání a vyžaduje určité předešlé zkušenosti s obsluhou, půjčte si raději tříkotoučovou brusku -TRIO, práce bude bez prachu a snadnější.

 

Nově položené palubky z měkkého dřeva (smrk, borovice) nejlépe přebrousíte tříkotoučovou bruskou – TRIO. S touto bruskou dosáhnete výborného výsledku, na dokončující práce u okrajů a pod topnými tělesy použijte okrajovou brusku.

Podlahy se starým nátěrem je potřeba nejdříve vybrousit pásovou  bruskou, poté na sjednocení povrchu a odstranění stop po pásové  brusce použijte tříkotoučovou bruskou – TRIO nebo jednokotoučovou brusku. Na dokončující práce u okrajů a pod topnými tělesy použijte okrajovou brusku.

sipkaPokračovat na návod renovace parket.

 

bruskaa bruskab bruskac bruskad
pásová (válcová) kotoučová okrajová tříkotoučová