Prodejna:

Ardor-dřevěné podlahy s.r.o.

Řepčínská 12
779 00 Olomouc
Tel.:  603 504 523

Provozní doba
Po: 7:15  - 17:00
Út-Čt:  7:15  - 15:30
Pá: 7:15  - 14:00


Email:
ardor@ardor.cz

 

 

 

 

    

 

 

            

Možnost platby kartou.

Sídlo:

ARDOR-dřevěné podlahy s.r.o.
Řepčínská 12
779 00 Olomouc

IČ 04598521
DIČ CZ04598521

Výpis z OR

Povrchová úprava podlah

V naší prodejně si můžete zakoupit laky, oleje a vosky na dřevěné podlahy od těchto výrobců: Bona (Švédsko), Junckers (Dánsko). Právě tito skandinávští výrobci mají velkou tradici ve výrobě ochranných nátěrů dřevěných podlah, firma Junckers zároveň dřevěné podlahy vyrábí

Laky

Laky se běžně rozlišují na základní a horní, ne vždy je potřeba použít základní lak, můžete provést všechny nátěry horním lakem. Doporučujeme Vám provádět 3 vrstvy. Na jednu vrstvu počítejte s vydatností 1 litr na 10m².

S výběrem laků Vám samozřejmě poradíme v naší prodejně. Prodáváme laky jak do střední zátěže (ložnice, pokoje), tak do vysoké zátěže (vstupní chodby, kuchyně, komerční prostory).

Můžete si vybrat od ultramatného vzhledu až po lesk.

Před lakováním lze také provést změnu barevného odstínu podlahy, ale ne u všech dřevin a typů podlah je to možné, s mořením podlah máme zkušenosti, můžeme Vám poradit. Doporučujeme Vám však raději si tyto práce nechat provést námi.

Oleje a vosky

Oleje a vosky jsou vlastně tadiční a nejdéle používanou povrchovou úpravou dřevěných podlah. Výrobci používájí tradiční materiály jako jsou fermeže, přírodní vosky nebo rostlinné oleje.

Většinou se aplikují na dřevěnou podlahu 2 vrstvy oleje, je možné provést třetí vrstvu voskem nebo můžete provést dvě až tři vrstvy voskovým olejem. Na všechny vrstvy dohromady počítejte s vydatností 1 litr na 15-20m².

Jaký olej nebo vosk použít Vám poradíme v naší prodejně. Kvalitně provedený nátěr dřevěné podlahy olejem či voskem můžeme porovnat pouze s vysokozátěžovým lakem, proto jsou dnes všechny dřevěné podlahy v komerčních prostorech (kanceláře, restaurace,aj.) povrchově upravovány olejem. Prodáváme také oleje, kterými lze změnit barevný odstín podlahy.

Podlahy ošetřené olejem mají matný, přirozený vzhled.