Prodejna:

Ardor-dřevěné podlahy s.r.o.

Řepčínská 12
779 00 Olomouc
Tel.:  603 504 523

ardor@ardor.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Provozní doba
Pá: 7:15  - 14:00
Po: 7:15  - 17:00
Út-Čt:  7:15  - 15:30
Polední přestávka
    12:00- 13:00 

 

   Možnost platby kartou.

Sídlo:

ARDOR-dřevěné podlahy s.r.o.
Řepčínská 12
779 00 Olomouc

IČ 04598521
DIČ CZ04598521

Výpis z OR

Dřevo a podlahové vytápění

np01Obecně platí, že při použití dřevěných podlah na podlahové vytápění bychom se měli vyhnout běžným masivním bukovým parketám. Světlou výjimkou jsou bukové parkety firmy Junckers. Jsou při výrobě sušeny speciální metodou tlakového sušení, která toto jinak velmi "neklidné" dřevo stabilizuje do té míry, že je možné jej použít i na podlahové topení. Vhodná dřevina je také například dub. Parkety by měly být také pokud možno bez suků.

Dřevo je stejně jako jiné přírodní materiály ovlivněno stavy v přírodě: v topném období teplo působí na stahování dřeva, zatímco v létě se při zvýšení vlhkosti vzduchu znovu roztahuje. To platí pro všechny typy dřevěných podlah. Pokud pokládáme dřevěnou podlahu jako lepenou k podkladu, je vhodné použít parkety kratších a užších rozměrů, u kterých nejsou objemové změny tak výrazné a riziko vzniku spár je menší. Vhodná tloušťka pro podlahové vytápění je maximálně 14 mm masivních parket.

Tepelný odpor podlahové krytiny je rozhodujícím kritériem pro doporučení podlahového vytápění. K zajištění dostatečného přenosu tepla by tepelný odpor krytiny neměl přesahovat hodnotu 0,17 K/W na 1 m2. Při použití 14 mm silných parket leží tato hodnota včetně nutné podkladové vrstvy na hranici 0,15 K/W na 1 m2. Dřevěné podlahy s větší tloušťkou představují zvýšení tepelného odporu a tím i ztrát nad únosnou mez.

Pokud pokládáme dřevěnou podlahu na podlahové topení jako plovoucí, je riziko vzniku spár také velké. Řešení, které toto riziko zcela odstraní je jedinečný systém uchycení desek ocelovými sponami Junckers Clip, který umožňuje zpětné dotažení desek při srovnání vlhkosti na původní hodnotu. Pokud si navíc vyberete variantu podlah Junckers ShipsDecking, získáte nejen podlahu působící originálním námořnickým stylem, ale díky pružnému neoprenovému pásku mezi lamelami je vznik jakýchkoliv spár eliminován.